Komplexní servis,
který Vás překvapí

Bytové a komerční klimatizační technologie

Klimatizační technologie dělíme na bytové a komerční.
Mezi bytové patří jakékoliv sólo splitové jednotky a multi splity do pěti vnitřních jednotek a jedné venkovní jednotky. Za komerční technologie považujeme veškeré sólo splitové jednotky vyšších chladicích výkonů a složitější klimatizační technologie jako jsou multi systémy VRV, SDV nebo MMS.

Bytové klimatizace slouží ke zpříjemnění klimatu bytové jednotky či domu, jak v letních měsících ( režim chlazení ), tak v přechodných obdobích jaro/podzim ( režim topení ). Ve spojení s vhodně zvolenými jednotkami ( výkon a umístění ) a systému ( multi systém s invertorovým řízením ) může provozovatel nejen dopřát sobě a svým nejbližším pohodu, ale samozřejmě ušetřit alespoň část vložených investic do technologie, a to při režimu topení, kdy klimatizace je v podstatě tepelné čerpadlo vzduch/vzduch a může mít dle výrobce a typu poměr mezi vloženou el. energií a získanou tepelnou energií ( tzv. COP ) až 4,0. Ve spojení s nižším tarifem od dodavatele el. energie se jedná o velmi zajímavý ( s ekonomického hlediska ) způsob topení, který musí být kombinován s dalším bivalentním zdrojem vytápění a to v období trvalých mrazivých dnů.

Komerční klimatizace je velmi rozměrný pojem sahající od nejjednodušších klimatizačních technologií, které jsou vhodné např. pro klasické serverovny, jednotlivé kanceláře nebo zasedací místnosti, až po nejsložitější systémy řešící komplexně klimatizování celých budov, kdy propojením a kombinací venkovních jednotek lze dosáhnout chladicí výkon až 144 kW pro jeden chladicí okruh a je zde velký výběr provedení vnitřních jednotek a způsobů ovládání a monitoringu.

Pro naše zákazníky zhotovíme návrh technologie a cenovou nabídku vždy zdarma a to ve více proveditelných variantách a ekonomických hladinách, ze kterých si vždy po vzájemné konzultaci vybere.

Preferujeme tři významné výrobce klimatizačních technologií, kteří nabízejí kompletní výkonovou a systémovou řadu technologií. Jedná se o zn. TOSHIBA, SINCLAIR a GREE

Zpracovávám...
Napište nám